Wilma Broer – van de Ruitenbeek, praktijkopleider bij Salem: ‘We hebben steeds meer mensen nodig in de zorg. Daarom hebben we een traject ontwikkelt voor zij-instromers, waarin hun kennis en ervaring uit andere branches optimaal benut kunnen worden. Zo is er onlangs een voormalig schipper gestart. Het was wel even wennen voor hem, maar inmiddels draait hij goed mee.’

Aanpak personeelstekorten

Het Rijnmonds Arbeidsmarkt Perspectieffonds (RAP) biedt werkgevers een uitkomst om de hardnekkige personeelstekorten aan te pakken. In het eerste jaar heeft het RAP al 18 projecten ondersteund, goed voor 854 duurzame werkplekken of baanbehoud in de regio.
Het RAP stelt ondernemers in staat om met cofinanciering projecten te starten die gericht zijn op duurzame werkgelegenheid. Gezien de personeelstekorten, ondersteunt het fonds initiatieven in de bovengenoemde ‘maatschappelijk cruciale sectoren’, zoals techniek, ICT, logistiek, zorg en onderwijs.

Pragmatische aanpak

Tim Versnel wethouder o.a. Werk en Inkomen: ‘Nu is het moment om een tandje bij te zetten, voordat we straks echt een probleem hebben in de maatschappelijke cruciale sectoren. Dat vraagt van de werkgevers om anders naar werving van personeel te kijken. Met het RAP geven we hen de tools om zowel hun personeelsproblemen aan te pakken, als bij te dragen aan maatschappelijke uitdagingen. Daarnaast hebben Rotterdammers die nog langs de kant staan, waardevolle kwaliteiten om één van de 30.000 vacatures in onze regio te vervullen. Dit is precies de pragmatische aanpak die we nodig hebben: kansen creëren voor werkgevers én werknemers.’